o_firmie-10

Struktura firmy

 

KONCENTRUJEMY SIĘ NA PRODUKCJI SOKÓW, NEKTARÓW I NIEGAZOWANYCH NAPOJÓW OWOCOWYCH ORAZ MROŻONYCH WARZYW I OWOCÓW; TRZECIM ISTOTNYM OBSZAREM PRODUKCJI JEST WYTWARZANIE KONCENTRATU SOKÓW OWOCOWYCH.

GRUPĘ TWORZĄ SIOSTRZANE SPÓŁKI: HORTEX SP. Z O.O. i POLSKI OGRÓD SP.Z O.O.

Hortex Sp. z o.o zajmuje się produkcją i sprzedażą soków, niegazowanych napojów owocowych, nektarów oraz koncentratów. Za produkcję mrożonek i koncentratów, jak również za sprzedaż mrożonek na rynku polskim i do krajów CEE odpowiada Polski Ogród Sp.zo.o. Działania na rynku rosyjskim prowadzi jej spółka zależna Ortika Frozen Foods.

Hortex Sp.z o.o. i Polski Ogród sp.zo.o. zatrudniają około 1400 pracowników. W okresie skupu oraz przerobu warzyw i owoców (lipiec-grudzień) liczba ta zwiększa się o pracowników sezonowych.

W celu zapewnienia najlepszej efektywności produkcję skoncentrowaliśmy w 3 wyspecjalizowanych, nowoczesnych zakładach przetwórczych. Produkcja soków prowadzona jest w zakładzie w Przysusze k. Radomia, a mrożonek w zakładach w Rykach oraz Skierniewicach.

Dbamy także o dystrybucję i dostępność naszych produktów, gdyż chcemy być jak najbliżej naszych konsumentów. Dzięki temu nasze wyroby można nabyć we wszystkich typach sklepów posiadających w swojej ofercie produkty spożywcze.


Tak szeroka dystrybucja możliwa jest dzięki:

  • współpracy z wyspecjalizowanymi dystrybutorami działającymi na terenie całego kraju oraz wiodącymi sieciami handlowymi
  • własnemu zespołowi sił sprzedaży obejmującemu 3 kanały sprzedaży
    • detal tradycyjny (punkty sprzedaży detalicznej)
    • kanał sprzedaży nowoczesnej (sieć super- i hipermarketów)
    • rynek Horeca (profesjonalny rynek gastronomiczny – restauracje, bary, stołówki i inne punkty gastronomiczne).