Porady

Jak przyrządzić koktajl z jarmużu?

Jak przyrządzić koktajl z jarmużu?

Opis:

Moda na jarmuż trwa w najlepsze. To zapomniane do niedawna warzywo zyskuje coraz to nowych zwolenników. Doskonałą propozycją na wykorzystanie tego fantastycznego warzywa może być aromatyczny koktajl z jarmużu.

Koktajl + jarmuż – czy można znaleźć bardziej modne połączenie? Ale nawet, jeśli wcale nie chodzi Ci o wpisanie się w najnowsze trendy, warto taki pyszny napój przyrządzić – rodzina i znajomi będą zachwyceni smakiem. Czego potrzebujesz? Z czym łączyć jarmuż? Podpowiadamy.

Jarmuż mrożony czy świeży?

Wybór należy do Ciebie – obie wersje nadają się do przyrządzenia koktajli znakomicie. Wersja mrożona zaś, np. ta oferowana przez Hortex, przyjemnie schłodzi napój bez konieczności dodawania do niego kostek lodu.

Ważne, by jarmuż był dobrej jakości i pochodził ze sprawdzonych upraw – wtedy masz gwarancję, że sprosta oczekiwaniom, gdy chodzi o smak i walory odżywcze.

Sam czy w towarzystwie?

By przyrządzić koktajl z jarmużu, potrzebujesz blendera i… dodatków. W wersji najbardziej podstawowej wystarczy jarmuż zblendować i zmieszać w odpowiednich proporcjach z wodą mineralną – tak powstanie najprostszy koktajl. To jednak propozycja dla bardziej „zaawansowanych”, którzy są przyzwyczajeni do bardziej wytrawnych wersji tego typu napojów.

Rozpoczynającym przygodę oraz tym, którzy chcą poeksperymentować ze smakami polecamy np.:

  • koktajl z jarmużem i pomarańczą,
  • smoothie z jarmużu, banana i jabłka,
  • zielony koktajl z: jarmużem, ogórkiem, miętą, pietruszką i sokiem z cytryny,
  • koktajl z jarmużem, mango, chili, kiwi i selerem naciowy na bazie wody mineralnej.

Jak widzisz, możliwości jest wiele. Jednym słowem: eksperymentuj i odkryj odżywczą moc oraz wyjątkowy smak jarmużu. Więcej przepisów na jarmuż znajdziesz na www.hortex.pl. Na zdrowie!